English  | صفحه اصلی | تماس با ما |  سازمان | درباره ما

                              مرکز توسعه تجارت کیش

 اطلاعات بازرگانی جهان   |     اطلاعات بازرگانی ایران    |  مناطق آزاد جهان   |     نمایشگاهها     |     فرصتهای تجارت الکترونیکی   |  صنایع کیش  

 

 

 

پنجمین نمايشگاه  مناطق آزاد و ويژه اقتصادی ایران

11-14 دی ماه 1386 - خلیج فارس ، مرکز نمایشگاههای بین المللی کیش

 

 

فرم های مشارکت در نمایشگاه

 

طبق برنامه پنجمین نمایشگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در تاریخ 14-11 دی ماه 1386 در منطقه آزاد کیش برگزار می شود. منطقه آزاد کیش تجربیات ارزنده ای در برگزاری نمایشگاههای تخصصی کسب کرده است بطوری که سالانه حدود 20 نمایشگاه بزرگ و کوچک تخصصی را در سالنهای ویژه نمایشگاهی برگزار می کند. مرکز توسعه تجارت کیش که مجری برگزاری نمایشگاههای منطقه آزاد کیش است در سال 1381 با اهداف متعدد از جمله برگزاری نمایشگاههای تخصصی در کیش فعالیت خود را آغاز نمود. این مرکز با احداث بیش از 21000 متر مربع فضای نمایشگاهی کلیه امکانات لازم را به منظور برگزاری بهینه نمایشگاههای تخصصی دارا می باشد.

از آنجا که نمایشگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نقش بسزایی در معرفی قابلیتها، توانمندیها،جاذبه ها و پیشرفتهای تکنولوﮊی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور خواهد داشت و موجبات تقویت اقتصادی و همکاری بین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را فراهم کرده است و برای برقراری ارتباط بین تولیدکنندگان، بازرگانان وسرمایه گذاران کمک شایانی خواهد کرد.

این نمایشگاه با همکاری مشترک دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی و با تشکیل ستادی متشکل ازنمایندگان این مناطق برگزار خواهد شد.

برگزار کنندگان:

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و سازمان منطقه آزاد کیش

مجری:مرکز توسعه تجارت کیش (وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش)

با همکاری امور نمایشگاهی سازمان انتشارات و تبلیغات روا

نشانی دبیرخانه:

تهران،خیابان فلسطین شمالی،کوچه برادران شهید غفاری، پلاک20، واحد3

تلفن: 3-88973121

دورنگار: 88973124

نشانی ستاد برگزاری: جزیره کیش،خیابان سنایی

صندوق پستی:1459-79415

تلفن: 6-4421295(0764)

دورنگار: 4421047(0764)

پست الکترونیک:freezones@kishtpc.com

وب سایت: www.kishtpc.com

مساحت نمایشگاه فضای سرپوشیده:21000 متر مربع

مکان و زمان برگزاری مکان برگزاری: جزیره کیش، مرکز نمایشگاههای بین المللی کیش – جنب فرودگاه

تاریخ برگزاری: 14-11 دی ماه 1386

زمان بازدید: ساعت22-17:30

کاتالوگ رسمی نمایشگاه

کاتالوگ رسمی نمایشگاه منحصرا توسط مجری نمایشگاه منتشر می شود. اطلاعات مربوط به شرکت کنندگان توسط خود شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

 

امکانات غرفه ها

غرفه استاندارد

برای هر 12 مترمربع فضا دیوارهای جداکننده (پانل اطراف)،موکت، یک عدد میز، دو عدد صندلی، یک عدد سطل زباله،یک عدد لامپ 100 وات برای هر 3 متر مربع از فضا،یک عدد پریز برق 5 آمپر 220 ولت تک فاز و درج نام شرکت در پیشانی غرفه در نظر گرفته شده است.

فضای خالی داخل سالن

چنانچه شرکت کننده ای درخواست نماید می تواند فضای خالی (بدون تجهیزات) در اختیار او قرار گیرد که در این صورت هزینه ساخت و نصب غرفه بعهده متقاضی خواهد بود. حداقل فضای درخواستی نباید کمتر از 30 مترمربع باشد.

 

فضای خارج از سالن

چنانچه کالای نمایش به دلائلی از قبیل حجیم بودن،قابل عرضه در فضای داخل سالن نباشد، برگزارکننده می تواند فضای خارج از سالن را بنا به درخواست متقاضی در اختیار وی قرار دهد.

 

زیر گروه های نمایشگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران

 

1- مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داخلی

2- بنگاههای تولیدی و صنعتی فعال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

3- بخشهای خدمات و بازرگانی فعال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شامل:

هتلها و مراکز اقامتی

شرکتهای حمل و نقل

موسسات مالی و اعتباری،بانکی،بورس اوراق بهادار

شرکتهای بیمه

مراکز خرید و بازارچه ها

دانشگاهها و مراکز آموزشی

آﮊانس های هوایی و شرکتهای هواپیمایی

ارایه کنندگان بانکهای اطلاعاتی و اطلاعات الکترونیکی

4 - پروﮊه ها و واحدهای سرمایه گذاری فعال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

شبکه های تولید و انتقال آب و برق و گاز و ...

شبکه های حمل و نقل هوایی و دریایی

توسعه و تجهیز بندر و فرودگاه

مراکز اقامتی و شهرکهای توریستی

بورس خدمات پولی و بانکی

بورس فناوریهای اطلاعات

توسعه مخابرات و شبکه اینترنت

انبوه سازان بخش مسکن و شهرسازی

پیمانکاران خدمات شهری و فضای سبز

سایر طرح ها و پروﮊه ها

 

1.عنوان،محل برگزاری،زمان برگزاری،برگزارکننده

عنوان: پنجمین نمایشگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران

محل برگزاری: جزیره کیش،مرکز نمایشگاههای بین المللی کیش

تاریخ برگزاری: 14-11 دی ماه 1386

بازدید از نمایشگاه: ساعت 22-17:30

برگزار کنندگان: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و سازمان منطقه آزاد کیش

مجری: مرکز توسعه تجارت کیش با همکاری امور نمایشگاهی سازمان انتشارات و تبلیغات روا

 

2. هزینه های مشارکت در نمایشگاه

فضای داخل سالن با غرفه بندی استاندارد:

حداقل فضا 12 متر مربع: هر متر مربع 000/350 ریال شامل پانل اطراف ، موکت، یک عدد میز، دو عدد صندلی، یک عدد سطل زباله،یک عدد لامپ 100 وات برای هر 3 متر مربع از فضا،یک عدد پریز برق 5 آمپر 220 ولت تک فاز و درج نام شرکت در پیشانی غرفه

 

3. فضای داخلی سالن بدون غرفه بندی:

حداقل فضا 30 متر مربع: هر متر مربع 000/300 ریال ( هزینه ساخت و نصب غرفه به عهده متقاضی است.) 3.شرکت کنندگان شامل اشخاص حقیقی وحقوقی و یا نمایندگان رسمی آنها

 

 4.درخواست مشارکت و تخصیص غرفه

-شرکت کننده بایستی با اطلاع از کلیه اطلاعات و مقررات مربوطه، برگ درخواست مشارکت را تکمیل و همراه با رسید کل مبلغ پرداختی حداکثر تا تاریخ 15 آبان 1386 به دبیرخانه نمایشگاه به آدرس ذیل ارسال نماید.

دبیرخانه نمایشگاه: تهران، خیابان فلسطین شمالی،کوچه برادران شهید غفاری، پلاک20، واحد3

 تلفن:3-88973121-021 دورنگار:88973124-021 پست الکترونیک: freezones@kishtpc.com

- پس از بررسی درخواست های ارسالی، متقاضیان واجد شرایط انتخاب خواهند شد.

- برگزار کننده در پذیرش یا رد درخواستها مجاز می باشد.

- غرفه و محوطه نمایشگاه در فرصت مناسب به متقاضی واگذار می شود.

- تعیین محل غرفه برعهده برگزار کننده است و شرکت کنندگان حق مداخله در تعیین مکان غرفه را ندارند.

- شرکت کننده مجاز نمی باشد غرفه تخصیص یافته را به شخص ثالث واگذار، یا با شخص ثالث مشارکت و یا تعویض نماید.

 

 5. شرایط و نحوه پرداخت

- کل مبلغ پرداختی بایدبه حساب جاری سیبا بانک ملی به شماره 0103956262009 بنام آریا قوی فکر واریزو رسید مربوطه در موعد مقرربه دبیرخانه نمایشگاه تسلیم گردد.

- هزینه آب و برق و تلفن و خدمات اضافی مطابق با مصرف متقاضی محاسبه و دریافت می گردد.

- انصراف شرکت کننده از مشارکت در نمایشگاه تا یک ماه قبل از افتتاح نمایشگاه امکان پذیر می باشد. در صورت انصراف در طول یک ماه قبل از گشایش نمایشگاه شرکت کننده هیچ حقی نسبت به مبالغ پرداخت شده ندارد.

- در صورت بروز هرگونه حادثه خارج از اختیار و کنترل برگزار کننده که منجر به عدم برگزاری نمایشگاه گردد و یا در نحوه برگزاری آن خلل وارد آید شرکت کننده حق اعتراض و درخواست استرداد وجوه پرداختی را نخواهد داشت.

 

6. کالاهای مورد نمایش

- نمایش یا عرضه کالاهایی که مخالف و معارض با شئونات جمهوری اسلامی ایران باشد ممنوع است.

- مسئولیت حفظ و نگهداری کالا از هنگام ورود کالا تا خروج آن از محوطه نمایشگاه در طول ساعات کار و باز بودن درب سالن و بازدید از نمایشگاه بر عهده شرکت کندگان است اما در خارج از ساعات مذکور حفظ و نگهداری کالا برعهده برگزار کننده می باشد.

- شرکت کنندگان می توانند پس از کسب موافقت کتبی برگزار کننده به نمایش عملی کالاها و ماشین آلات خود اقدام نمایند. رعایت کلیه اقدامات احتیاطی در این موارد بر عهده شرکت کننده بوده و برگزارکننده در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت. شرکت کنندگان ملزم به جبران هر نوع خسارت احتمالی ناشی از نمایش عملی کالاها و ماشین آلات خود به تشخیص مقامات ذیصلاح می باشند.

- حضور شرکت کنندگان و یا نمایندگان مطلع آنها در طول ساعات بازدید از نمایشگاه جهت پاسخگویی به سوالات و مراقبت از اموال الزامی است.

 

7. ساخت و آماده سازی غرفه

 - در صورتی که شرکت کننده خود راسا اقدام به ساخت غرفه نماید، باید نقشه های ساخت غرفه را 30 روز قبل از گشایش نمایشگاه به برگزار کننده تحویل دهد. همچنین موظف است نسبت به معرفی پیمانکار ساخت غرفه خود به برگزار کننده اقدام نماید و بعد از تایید برگزار کننده و پرداخت چک تضمین (50 درصد کل هزینه مشارکت در نمایشگاه) به عنوان ودیعه به برگزارکننده برای تخلیه غرفه و سالن اقدام به ساخت نماید.

- چنانچه شرکت کننده بخواهد در طرح ارایه شده اصلاحات یا تغییراتی انجام دهد باید نظر موافق برگزارکننده را جلب نماید.

- چنانچه شرکت کننده از طرح تصویب شده عدول نماید برگزارکننده مجاز است نسبت به تخریب تاسیساتی که برخلاف مقررات ساخته شده اند مبادرت کرده و خسارات وارده را از شرکت کننده اخذ نماید.

- کلیه عملیات اجرایی،چیدن کالا و آرایش و آماده سازی غرفه ها باید 24 ساعت قبل از افتتاح نمایشگاه به اتمام برسد و کلیه وسایل اضافی و صندوق های خالی از محوطه نمایشگاهی خارج گردند.

- شرکت کننده مکلف است خسارات وارده به تجهیزات، غرفه، سالن یا محوطه نمایشگاه را بر طبق ارزیابی کارشناسان به برگزار کننده پرداخت نماید. - برگزار کننده نظافت کلی نمایشگاه را بر عهده خواهد داشت. شرکت کننده گان مسئول نظافت غرفه های خود می باشند که همه روزه بایستی قبل از شروع ساعت بازدید انجام گیرد.

 

 8. کتاب ویژه نمایشگاه (کاتالوگ)

 - مجری نسبت به تهیه کتاب ویژه (کاتالوگ) نمایشگاه اقدام خواهد نمود.

- شرکت کنندگان بایستی فرم مربوط به کتاب ویژه (کاتالوگ) نمایشگاه را به زبانهای فارسی و انگلیسی تکمیل و تا تاریخ 20/9/1386 به برگزار کننده ارایه نمایند. کلیه مطالب این فرم بایستی بوسیله ماشین تحریر یا رایانه تکمیل شود. مسئولیت هرگونه نقص ناشی از تکمیل آن برعهده شرکت کننده می باشد.

 

9. انتشارات،تبلیغات،عکاسی و خطاطی

- شرکت کنندگان مجاز به تبلیغ برای کالاهای خود از طریق تبلیغات منفی برای کالاهای مشابه سایر شرکت کنندگان یا رقبای تجاری خود نیستند.

- نصب هرگونه بلندگو و یا وسایل دیگری که موجب مزاحمت سایر شرکت کنندگان را فراهم نماید یا سبب ازدحام بیش از حد بازدید کننده یا مختل شدن نظم سالن و تردد گردد اکیدا ممنوع است و در موارد استثنایی کسب موافقت قبلی برگزار کننده ضروری است.

- برگزار کننده حق دارد از هر قسمت نمایشگاه عکس و یا فیلم تهیه کند و این عکسها ممکن است برای درج در انتشارات نمایشگاه مورد استفاده قرار گیرد و شرکت کنندگان در نمایشگاه هیچگونه ادعایی از بابت حق الامتیاز نخواهند داشت.

- عکاسان و خطاطان با کسب موافقت قبلی برگزارکننده و با رعایت شرایط و ضوابط مقرر،مجاز به گرفتن عکس، فیلم و یا انجام خطاطی در نمایشگاه خواهند بود.

- شرکت کنندگان مجاز به نصب هیچگونه شعار،تابلو و نوشته بر روی دیوارهای نمایشگاه و خارج از محوطه غرفه خود نمی باشند.

 

10. بیمه و اقدامات ایمنی

شرکت کنندگان مسئول حفظ و نگهداری اقلام نمایشی و کالاها و وسایل خود می باشند و ضروری است غرفه ها، کالاهای نمایشی و وسائل و لوازم شخصی و کارکنان خود را در مقابل خسارات آتش سوزی،اتفاقات،تصادفات و سایر خطرات بیمه نمایند.

 - شرکت کننده مسئول خسارات و صدمات وارده به کارکنان خود و یا افراد ثالث بوده و برگزار کننده در این زمینه تعهدی ندارد.

- شرکت کنندگان موظفند هرگونه اشیای قابل اشتعال از قبیل جعبه و کارتن های خالی و وسایل بسته بندی را از محل سالنهای نمایشگاه خارج و از نگهداری آنها در مسیر کابلهای برق و پشت پانلها اکیدا خودداری نمایند. به منظور نگهداری این قبیل اجناس از طرف برگزار کننده مکانی در نظر گرفته خواهد شد.

- جبران خساراتی که در نتیجه اهمال شرکت کننده وارد شود بطور کامل بر عهده شرکت کننده خواهد بود.

- نگهداری چراغهای بدون حفاظ و یا وسایل شعله زا و آتش زا در درون غرفه و سالن نمایشگاه ممنوع و همچنین نگهداری هرگونه وسایل آتش زا مانند نفت،بنزین،تینر و الکل و ... بدون هماهنگی قبلی با برگزارکننده و اخذ مجوز کتبی ممنوع می باشد.

 

 11. تخلیه فضای نمایشگاهی و تحویل سالنها به برگزار کننده

- جمع آوری و بسته بندی کالاهای مورد نمایش باید یک روز پس از پایان نمایشگاه انجام گیرد.

- حداکثر زمان جمع آوری و تخلیه کالا و برچیدن غرفه و تحویل محل آن توسط شرکت کننده به برگزارکنندگان 3 روز پس از اختتام نمایشگاه می باشد.

- چنانچه شرکت کننده ای نتواند ظرف مدت تعیین شده غرفه را تخلیه نمایدبرگزارکننده مسئولیتی در قبال حفظ و نگهداری کالا وسیستم غرفه بندی شرکت کننده نخواهد داشت.

 - در صورت عدم تخلیه و تحویل بموقع غرفه ، برگزارکننده مجاز است نسبت به تخریب غرفه و جابجایی کالاها اقدام نماید. بدیهی است هزینه تخریب غرفه و جابجایی کالا ها و سایر هزینه هایی که برگزار کننده از این بابت متحمل می گردد از شرکت کننده دریافت خواهد گردید.

 - کلیه مشارکت کنندگان محترم می بایستی تا قبل از روز پایانی نمایشگاه نسبت به تسویه حساب نهایی با مجری و دریافت صورتحساب اقدام نمایند.

 - بدیهی است در صورتی که شرکت کننده به موقع جهت رفع اختلاف ، تسویه حساب یا خروج کالا ها اقدام نکند کلیه کالا ها پس از یک ماه به نفع مجری ضبط خواهد شد و در صورتی که ارزش رسمی اجناس ضبط شده کمتر از هزینه های مربوطه و خسارات وارده باشد برگزار کننده می تواند نسبت به دریافت ما به التفاوت آن اقدام نماید.

 

 12.ورود و خروج کالا (امور گمرکی)

 _ ورود کلیه کالاها از سرزمین اصلی به جزیره کیش مجاز است.

- خروج کلیه کالاهایی که از سرزمین اصلی به جزیره کیش وارد شده اند تنها با ارایه برگه اظهارنامه گمرکی و برگه بارنامه هوایی یا دریایی که در هنگام ورود به جزیره اخذ شده است امکان پذیر می باشد.

- در مورد ورود کالا از طریق مسیر هوایی به جزیره کیش، کلیه شرکت کنندگان موظفند علاوه بر رعایت بند فوق، فهرست کاملی از نوع کالا، تعداد و وزن آن را حداکثر تا 15 روز قبل از ورود کالا به دبیرخانه نمایشگاه ارسال نمایند و در هنگام ورود نیز بارنامه کالا و لیست مربوطه را نزد گمرک مستقر در فرودگاه کیش اظهار نمایند.

- ورود و خروج کالا ها به داخل نمایشگاه بایستی با نظارت و بر اساس دستورالعملهای برگزار کننده صورت پذیرد.

- پرداخت کلیه هزینه ها و هماهنگی آن جهت حمل و ترخیص کالا از گمرک به محل نمایشگاه بعهده شرکت کنندگان می باشد.

- مجری بمنظور هماهنگی و اقدام بموقع پیمانکاری را به عنوان کارگزار حمل و نقل و امور گمرکی معرفی می نماید.

 13.شکایات و تخلف از مقررات

- دعاوی احتمالی شرکت کنندگان در نمایشگاه علیه مجری (در مورد غرفه و شرایط مربوط به آن و سایر اختلافات) باید کتبا به مجری منعکس گردد. این دعاوی تا یک ماه بعد از پایان نمایشگاه قابل رسیدگی خواهد بود.

- برگزار کننده مجاز است غرفه شرکت کنندگانی که مقررات را رعایت نکنند در هر زمان که صلاح بداند تعطیل نماید و در این صورت شرکت کنندگان هیچگونه حقی برای مطالبه مبلغ پرداخت شده نخواهند داشت.

 

14.سیستم برق

- برق قابل استفاده فقط بر اساس ظرفیت موجود در نمایشگاه واگذار می گردد.

- شرکت کننده راساً مجاز به استفاده از برق سالن بدون مجوز مسئولین برق نخواهد بود و در صورت نیاز به برق بیشتر پس از پرداخت هزینه های مربوطه نسبت به نصب برق لازم توسط مسئولین برق اقدام خواهد شد.

- نصب و استفاده از برق سالن فقط از سوی مسئولین فنی و برق انجام می پذیرد.

 

 15. ویزا

ورود مستقیم از خارج از کشور به جزیره کیش نیاز به اخذ ویزا ندارد ولی آن عده از میهمانان خارجی که ابتدا به سرزمین اصلی وارد شوند و یا بعد از نمایشگاه قصد ورود به دیگر مناطق کشور را داشته باشند بایستی نسبت به ارائه تقاضای ویزا در موعد مقرر اقدام نمایند.

 

 نکات ضروری قابل توجه شرکت کنندگان

 1- مشارکت کنندگانی که متقاضی غرفه با ساخت (غرفه استاندارد) می باشند می توانند 48 ساعت قبل از افتتاح نمایشگاه نسبت به غرفه آرایی و چیدمان غرفه خود اقدام نمایند.

2- مشارکت کنندگانی که متقاضی طراحی و ساخت غرفه خاص می باشند می بایستی پیمانکار ساخت همراه با نقشه اجرایی کار را یک ماه قبل از برگزاری نمایشگاه به دبیرخانه اعلام نمایند. بدیهی است فضای درخواستی غرفه، یک هفته قبل از افتتاح نمایشگاه در اختیار پیمانکاران معرفی شده قرار خواهد گرفت. صاحبان غرفه موظفند به پیمانکاران ساخت توصیه نمایند عملیات غرفه سازی را حداکثر 48 ساعت قبل از بازگشایی نمایشگاه به اتمام رسانده و تجهیزات و وسایل اضافی را از سالن نمایشگاه خارج نمایند.

3- کلیه غرفه داران محترم می بایستی 24 ساعت قبل از افتتاح رسمی نمایشگاه غرفه های خود را جهت افتتاح آزمایشی آماده نمایند.

4- هنگام عملیات اجرایی و قبل از افتتاح نمایشگاه درب سالن از ساعت 9:30 الی 23:30 باز خواهد بود، لذا مسئولیت کلیه کالاهای نمایشی از هنگام تحویل غرفه تا ساعات پایانی نمایشگاه و پلمب درب سالن به عهده غرفه داران محترم می باشد.

5- کارتهای شناسایی کلیه غرفه داران و دفترچه راهنما 48 ساعت قبل ازبازگشایی نمایشگاه در بخش دبیرخانه نمایشگاه واقع در سمت راست درب ورودی سالن تحویل خواهد شد.

6- همراه داشتن و الصاق کارت شناسایی در طول ساعت نمایشگاه برای کلیه غرفه داران الزامی است.

7- کلیه شرکت کنندگان می توانند از اتاق مذاکره،اتاق عقد قراردادهای تجاری بخش اطلاعات بازرگانی مرکز توسعه تجارت کیش، کافی نت (بصورت رایگان)، کافی شاپ و خدمات بیمه، بانک،صرافی و دیگر اکانات عمومی و تسهیلات سالن برای امور جاری خود استفاده نمایند.

8- توجه به دستورالعمل های برگزار کننده و حفظ نظم و ترتیب از سوی کلیه غرفه داران محترم موجب تقدیر و امتنان می باشد.

9- شماره تلفن های3 -88973121(021) و تلفن همراه 09123138075 آماده پاسخگویی به شرکت کنندگان می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

کيش در يک نگاه

 اطلاعات توريستی کيش

 مراکز خريد

صنایع کیش

  سرمایه گذاری

 دوره های آموزشی

  Copyright By :  Kish Trade Promotion Center  2002